Микульський Іван Олексович

Микульський Іван Олексович – народився 9 жовтня 1924 р. в селі Кульчини Красилівського району Хмельницької області в сім’ї заможного селянина.

Перед його очима проходило розкуркулювання, колективізація, голодомор 1932-33 рр., репресії тридцятих років.

В 1941 році закінчив дев’ять класів Кульчинівської середньої школи.

В період окупації був вивезений в Німеччину, де працював в неволі 3 роки.

В 1945 році І.Микульський був звинувачений в антирадянській діяльності, його назвали «ворогом народу». Військовим трибуналом в 1947 році був засуджений на 10 років позбавлення волі та 5 років поразки в правах.

Це була нагорода за вірність: відібрали 10 років найкращого віку. Там, перебуваючи в концтаборах на Крайній Півночі, Іван Микульський мав змогу проаналізувати реальність, зустрітися з людьми. А там були селяни, робітники, вчителі, професори, студенти, учні, письменники, вчені, військові командири і генерали, міністри – був цвіт всіх національностей.

Ідейні переконання надихнули автора боротися за життя, надали сили закінчити Ленінградський електротехнічний медичний технікум і Ленінградський гірничний інститут.

Зараз проживає в м. Ужгород. У 2002 році вийшла з друку його віршована повість “А я ще йду на торг”, у 2006 – “Були, ми є, ми будемо”.

Початково автор назвав свою збірку поетичним “Літописом”, але з огляду на те, що вона все більше проникалася ідеєю боротьби українського народу за своє існування, за націю, за свою державу, змінив індиферентну назву “Літопис” на ідейно-спрямовану “Були, ми є, ми будемо”.

Своїм палким поетичним словом автор звертається до всіх, хто не байдужий до минулого, сучасного і майбутнього України.

Про книгу “А я ще йду на торг”

Микульський І. А я ще йду на торг : віршована повість / І. Микульський. – Ужгород : Патент, 2002. – 321 с.

Це віршована розповідь про життя її автора Івана Микульського, на долю якого випали нелегкі роки перебування в концтаборах радянського ГУЛАГу. Але тяжкі випробування не зламали сили духу цієї мужньої людини, скрізь роки він проніс любов до рідної України і вірність своїм переконанням, щирість почуттів і світле сприйняття життя. Книга свідчить про неабиякий поетичний хист автора. Вона може зацікавити широкий загал читачів.

Джерело: Хмельницька обласна бібліотека для дітей ім.Т.Г.Шевченка Перейти на сайт →

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі