Хмельницькі євреї почали святкувати Песах

Община провела ритуальну вечерю з мацою та розповідями про іудейські традиції.

Песах — одне з чотирьох найбільших іудейських свят. Слово “песах” перекладається як “пройшов повз”. Згідно П’ятикнижжя, напередодні останньої з десяти єгипетських кар – ураження первістків – Бог наказав євреям заколоти ягнят, засмажити їх м’ясо, а їх кров’ю помітити одвірки. У ніч 14 нісана Бог «пройшов повз» будинки євреїв і вони були врятовані, в інших же будинках загинули всі первістки.

1397552796

В Ізраїлі Песах святкується сім днів, за його межами — вісім. 14 квітня євреї Хмельницького зібралися в общинному центрі “Тхія” на перший седер — святкове зібрання із споживанням традиційної їжі.

“На тарілці має бути картопля, хрін, яйце (символ відродження), м’ясо (символ жертовності), перші весняні гіркі овочі (символ болю втрат) і солодка суміш яблук, горіхів і кориці (символ світлого майбутнього). Людина має випити чотири келихи червоного вина, його можна замінити соком”, – розповідає менеджер з роботи з клієнтами ХБФ “Хесед Бешт” Ольга Нікітіна.

1397552823

Ще один обов’язковий продукт святкового столу — маца (прісний хліб). Якщо в давнину його готували в єврейських оселях, зараз — на фабриці. Мацу, освячену рабином у Києві, розсилають у кожну родину. “Хесед Бешт” забезпечив мацою подільські єврейські родини.

1397552865

“У цей день ми радіємо, що є єдиним народом, незважаючи на те, що живемо в різних країнах. Традиції слід берегти, щоб передати їх нащадкам і зберегти наш народ”, – розповідає член общини Софія Сагалова.

“Іудаїзм — консервативна релігія. Як і п’ять тисяч років тому, ми святкуємо Песах зараз. Можливо, саме завдяки цьому змогли не асимілюватися серед інших народів, – каже Ольга Нікітіна.”

Вам нравится сайт Красилов Еврейский?

Вы можете помочь развитию проекта. Я хочу помочь!

Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on odnoklassniki
Share on email
Share on print
Рекомендуем прочитать

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *