Хмельницькі євреї почали святкувати Песах

Община провела ритуальну вечерю з мацою та розповідями про іудейські традиції.

Песах — одне з чотирьох найбільших іудейських свят. Слово “песах” перекладається як “пройшов повз”. Згідно П’ятикнижжя, напередодні останньої з десяти єгипетських кар – ураження первістків – Бог наказав євреям заколоти ягнят, засмажити їх м’ясо, а їх кров’ю помітити одвірки. У ніч 14 нісана Бог «пройшов повз» будинки євреїв і вони були врятовані, в інших же будинках загинули всі первістки.

1397552796

В Ізраїлі Песах святкується сім днів, за його межами — вісім. 14 квітня євреї Хмельницького зібралися в общинному центрі “Тхія” на перший седер — святкове зібрання із споживанням традиційної їжі.

“На тарілці має бути картопля, хрін, яйце (символ відродження), м’ясо (символ жертовності), перші весняні гіркі овочі (символ болю втрат) і солодка суміш яблук, горіхів і кориці (символ світлого майбутнього). Людина має випити чотири келихи червоного вина, його можна замінити соком”, – розповідає менеджер з роботи з клієнтами ХБФ “Хесед Бешт” Ольга Нікітіна.

1397552823

Ще один обов’язковий продукт святкового столу — маца (прісний хліб). Якщо в давнину його готували в єврейських оселях, зараз — на фабриці. Мацу, освячену рабином у Києві, розсилають у кожну родину. “Хесед Бешт” забезпечив мацою подільські єврейські родини.

1397552865

“У цей день ми радіємо, що є єдиним народом, незважаючи на те, що живемо в різних країнах. Традиції слід берегти, щоб передати їх нащадкам і зберегти наш народ”, – розповідає член общини Софія Сагалова.

Рекомендую прочитать:  В Хмельницькому відбувся круглий стіл "Витоки, становлення та утвердження православ'я на Поділлі - Хмельниччині"

“Іудаїзм — консервативна релігія. Як і п’ять тисяч років тому, ми святкуємо Песах зараз. Можливо, саме завдяки цьому змогли не асимілюватися серед інших народів, – каже Ольга Нікітіна.”

Источник: Газета Є Перейти на сайт →

Допомогти проектуВам нравится сайт Красилов Еврейский? Вы можете помочь развитию проекта.
Я хочу помочь!

Похожие записи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *