В Манівцях вшанували пам’ять загиблих у Великій Вітчизняній війні

9 травня 2014 року в селі Манівці відбулись заходи, приурочені 69-ій річниці перемоги у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Мітинг відбувся біля пам’ятника Героям павших в боях за Батьківщину 1941-1945. Із промовою до всіх присутніх звернувся голова Манівецької сільської ради Ігор Дячук. Він привітав усіх з Днем перемоги та наголосив на тому, що ми маємо пам’ятати та шанувати тих, хто захищав нашу Батьківщину від фашистських загарбників. Їхні імена завжди залишатимуться у наших серцях. Ми пам’ятаємо їхній великий подвиг.

Перед присутніми виступили школярі місцевої школи, які читали вірші та співали пісні, присвячені героям Великої вітчизняної війни.

Потім, усі учасники мітингу вшанували полеглих воїнів, що захищали рідні землі, хвилиною мовчання та покладанням живих квітів і вінків до підніжжя пам’ятника.

Після мітингу голова сільради Дячук І.А., директор СТОВ ім.Мічуріна Фурман В.В. та директор Манівецької школи Долюк Г.В. відвідали ветерана ВВВ Зозолюка Романа Васильовича. Ветерана та його родину привітали з Днем перемоги та побажали міцного здоров’я, благополуччя, миру та шани.

Роман Васильович Зозолюк пройшов через усю війну, від України до Берліна. На сьогоднішній день він єдиний живий ветеран війни і її інвалід, решта повмирали.

Село Манівці відоме не тільки своїми героями, які захищали нас від фашистсько-німецьких загарбників. Неподалік села знаходиться стара козацька могила, яка через віка нагадує нам про героїчні подвиги українських козаків, які також ціною свого життя боронили нашу землю.

Традиційно, на 9 травня в село Манівці приїзджають також євреї, які вижили під час Голокосту. А також родини тих, чиїх рідних у 1942 році німецькі загарбники розстріляли неподалік села.

Сьогодні на місті розстрілів знаходяться дві великі братські могили (і одна, третя могила знаходиться на полі біля села Росолівці). За різними джерелами тут, на протязі декількох місяців в 1942 році було розстріляно близько 4800 мирних громадян єврейської національності, які проживали в різних населених пунктах Красилівського та Антонінського району (за адміністративним поділом того часу). Вся їхня провина заключалась тільки у тому, що вони були євреями.

На 9 травня місцеві жителі та приїзджі єврейські родини вшановують також жертв Голокосту. До підніжжя пам’ятників покладають вінки та згадують страшні події 1942 року.

В місцевій школі зберігаються листи та фотографії євреїв, які чудом вижили та вибрались із розстрільних ям. Школярі, а також усі, хто цікавиться цією темою можуть ознайомитись з цими історичними матеріалами.

Фотогалерея

Invalid Displayed Gallery

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі