Україні пора стати Ізраїлем

Мінськ всього лише дав Україні час. Місяць, півроку, пару тижнів. Ніхто не знає, як довго триватиме перемир’я – це залежить не від об’єктивних інтересів сторін, а від кількох конкретних людей.

Вони завтра можуть вирішити, що прийшов час знову відкрити вогонь – і нові мінські домовленості спіткає доля старих. Об’єктивно війна шкодить Росії, і те, що Кремль цю бійню продовжує спонсорувати, означає лише те, що він живе у своїй власній реальності.

Єдине ключове питання сьогоднішнього дня – як Україна розпорядиться отриманими часом. Вона може його протанцювати в ритуальних розмовах про реформи – яких досі не бажає величезна безліч чиновників – і дочекатися краху. Або витратити на створення ефективної держави – якої у неї не було всі останні 23 роки. Третього не дано.

Ну а ті, хто вважає, що в умовах війни таке завдання не вирішити – нехай знайдуть на карті Ізраїль. Той самий, який з першого дня свого існування змушений воювати. Той самий, який оточений сусідами, які не визнають за ним навіть права на існування. І який, при всьому цьому, служить найкращою ілюстрацією того, що «війна» і «створення ефективної держави» аж ніяк не є взаємовиключними поняттями.

Повний текст

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі