Україні пора стати Ізраїлем

Мінськ всього лише дав Україні час. Місяць, півроку, пару тижнів. Ніхто не знає, як довго триватиме перемир’я – це залежить не від об’єктивних інтересів сторін, а від кількох конкретних людей.

Вони завтра можуть вирішити, що прийшов час знову відкрити вогонь – і нові мінські домовленості спіткає доля старих. Об’єктивно війна шкодить Росії, і те, що Кремль цю бійню продовжує спонсорувати, означає лише те, що він живе у своїй власній реальності.

Єдине ключове питання сьогоднішнього дня – як Україна розпорядиться отриманими часом. Вона може його протанцювати в ритуальних розмовах про реформи – яких досі не бажає величезна безліч чиновників – і дочекатися краху. Або витратити на створення ефективної держави – якої у неї не було всі останні 23 роки. Третього не дано.

Ну а ті, хто вважає, що в умовах війни таке завдання не вирішити – нехай знайдуть на карті Ізраїль. Той самий, який з першого дня свого існування змушений воювати. Той самий, який оточений сусідами, які не визнають за ним навіть права на існування. І який, при всьому цьому, служить найкращою ілюстрацією того, що «війна» і «створення ефективної держави» аж ніяк не є взаємовиключними поняттями.

Повний текст

Вам нравится сайт Красилов Еврейский?

Вы можете помочь развитию проекта. Я хочу помочь!

Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on odnoklassniki
Share on email
Share on print
Рекомендуем прочитать

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *