У Красилові відкрили пам’ятник на честь героїв України

20 лютого 2015 року, в День Пам’яті Героїв Небесної Сотні красилівчани вшанували подвиг учасників Революції гідності – людей, які не були терористами, екстремістами, чи фашистами. Це були звичайні, прості люди, мирні громадяни, які вийшли на Майдан, щоб відстояти своє право на мрію жити в сучасній, демократичній європейській країні.

Міські та районні заходи з нагоди відзначення Дня Пам’яті Героїв Небесної сотні розпочались у великому залі адмінбудинку районної ради за участю голови районної ради Василя Фурмана, заступника голови райдержадміністрації Володимира Закордонця, міського голови Ніли Островської, голів місцевих рад, громадських організацій, учасників Майданів та волонтерів.

Перед присутніми виступили керівники району та міста. Наших земляків, учасників Революції Гідності, було відзначено Грамотами районної ради та райдержадміністрації, Грамотами міської ради. Пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у антитерористичній операції на сході України вшанували хвилиною мовчання, – повідомляє сайт Красилівської районної ради.

Продовженням заходів присвячених Революції гідності стало відкриття пам’ятника Героям України у сквері “Героїв Майдану”. Вшанувати пам’ять загиблих та прийняти участь у відкритті пам’ятника прийшли сотні людей.

Захід відкрила міський голова Ніла Островська, яка звернулась до всіх присутніх такими словами:

Шановні красилівчани! Сьогодні відповідно до Указу Президента Петра Порошенка – День Героїв Небесної сотні. Минув рік від тих подій, які сколихнули весь світ. Проти мирних людей диктаторський режим застосував зброю. В путінських маріонеток була впевненість: якщо почнуть вбивати – всі повтікають і Майдан зникне. Але вони помилились. Вбивали перших, на їх місце підходили інші. Весь світ був вражений волелюбністю українського народу. «Воля або смерть!», «Якщо не я – то хто?» – так стверджували собі справжні українці і показали усім, як треба любити свою Батьківщину.

Сьогодні є нагода низько вклонитись усім Героям України, і Небесній сотні, і українським воїнам, які на Сході держави захищають нас з вами, разом у спільній молитві просити в Бога миру і процвітання рідній землі. Прошу вшанувати хвилиною мовчання Небесну сотню та всіх Героїв України, які віддали своє життя за свободу та незалежність рідної держави. (Хвилина мовчання)

Ми живемо в дуже складний, і разом з тим доленосний час. Країна у війні – таку ціну за незалежність виставив нам кремлівський агресор з диктаторськими амбіціями. Але ми повинні вистояти! Ми не маємо права зрадити Небесну Сотню, ми повинні для своїх дітей та онуків відстояти державу з цивілізованими цінностями – державу торжества закону та справедливості. За рік змінилась Україна і змінилися усі ми. Ми маємо нову проукраїнську владу, нове громадянське суспільство та президента, який на своєму місці. Відбулись зміни і в нашому рідному Красилові. На площі Незалежності створено сквер Героїв Майдану, і сьогодні ми відкриваємо пам’ятник Героям України. Без жодної гривні бюджетних коштів, використовуючи наявні можливості та залучаючи меценатів, – ми маємо місце, де можемо низько вклонитись Героям України.

І я хочу подякувати депутатам міської ради за єдність та згуртованість у прийнятті всіх відповідних рішень, благодійному фонду корпорації «Сварог» за фінансову підтримку і всім красилівчанам, які допомагають і словом, і справою. А особливо хочу відзначити автора пам’ятника – Козака Сергія Миколайовича, який вклав душу й серце у метал і увікочнив подвиг українського народу в боротьбі за свободу та незалежність.

Український народ заслуговує перемоги і миру! Герої не вмирають! Слава Україні!

Присутні відгукнулись: “Героям слава!”

Відкрити пам’ятник Героям України були запрошені голова Красилівської районної ради Фурман Василь Тимофійович та Красилівський міський голова Островська Ніла Василівна. Під урочисті звуки Державного Гімну України та військовий салют курсантів Національної академії державної прикордонної служби України ім.Богдана Хмельницького з пам’ятника Героям України було знято покривало.

Invalid Displayed Gallery

Представники релігійних конфесій міста, благочинний Української Православної Церкви Київського патріархату протоієрей Микола Хом’як, служитель Української Греко-Католицької Церкви Ігор Куриба та настоятель храму «Серце Ісуса» Славомир Полонський відслужили панахиду за загиблими на майданах та на сході України.

Invalid Displayed Gallery

о.Микола Хом’як звернувся до всіх присутніх зі словами настанови та підбадьорення. Він закликав людей триматись Бога та правди, бо там де правда – там Бог. Але яку ціну українці готові заплатити за свою незалежність? – запитав священнослужитель.

Не тільки зі зброєю в руках потрібно боронити нашу країну, але і постом та молитвою. Благочинний закликав всіх до постійної спільної молитви за мир в Україні. Настав час молитись молитвою “Отче наш” на зрозумілій українській мові.

Він також закликав чоловіків не ховатись за медичними довідками, але стати на захист Вітчизни, бо це ознака справжнього чоловіка,

“Вічна слава нашим героям, та вічна їм пам’ять!”  – підсумував він.

Благочинний УПЦ (КП) протоієрей Миколай Хом’як звертається до громади

Завершальна молитва на панахиді

Завершили захід покладанням вінків та квітів до підніжжя пам’ятника Героям України.

Invalid Displayed Gallery

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі