У Красилові звалили пам’ятник Леніну

Вже декілька днів поспіль по всій Україні проходить “Ленінопад”. Вже повідомлялось, що пам’ятники вождю в Хмельницькій області були повалені в Хмельницькому, Дунаївцях і в Славуті. Тепер до списку подільських міст, які вирішили позбутись своїх “Ленінів” додався і Красилів.

Вже декілька днів поспіль по всій Україні проходить “Ленінопад”. Вже повідомлялось, що пам’ятники вождю в Хмельницькій області були повалені в Хмельницькому, Дунаївцях і в Славуті. Тепер до списку подільських міст, які вирішили позбутись своїх “Ленінів” додався і Красилів.

21 лютого біля 18 години, красилівчани зібрались біля головного пам’ятника Леніну на центральній площі міста. Прийшов час звалити і цей пам’ятник. Після сьомої спроби, Красилівчани під переможний свист та вигуки “Слава Україні” звалили пам’ятник вождю пролетаріату Леніну.

Ленін “не хотів” піддаватись активістам: то спаде петля з голови, то канат порветься, то сили активістам не вистачить… Але краз та трос все таки зробили свою справу, хоч і не з першої спроби.

На місці постаменту активісти встановили прапор України.

Invalid Displayed Gallery

Автор фото Федонюк О.

На сайті Красилівської міської ради повідомляється:

Красилівською міською радою заплановано перенести пам’ятник В.І.Леніну на алею пам’яток радянської доби. Натомість, на місці пам’ятника буде відновлено місце відпочинку, що було там раніше, а саме – алея із зеленими насадження, фонтаном та лавочками для відпочинку жителів та гостей нашого міста. З цією метою було розроблено орієнтовний проект реконструкції площі Незалежності (в частині, що займає пам’ятник В.І.Леніну та квіткові клумби).

Реконструкція площі Незалежності (відео):

Площа Красилів

Після подій цієї ночі, тепер невідомо, що будуть переносити на алею пам’яток радянської доби. В процесі повалення пам’ятника сам постамент вождя був пошкоджений, а голова вождя поїхала в невідомому напрямку, мабуть шукаючи кращої долі.

Коментар Міського голови:

21 лютого в Красилові відбулась подія, яка оцінюється красилівчанами по-різному. Багато хто давно очікував оновлення центральної площі міста, але, декому не сподобалось, що монумент не вцілів і не перенесений в інше місце. Міська рада ще в лютому 2013 року, відчуваючи настрої красилівчан та потреби часу, прийняла рішення про перенесення пам’ятника в міський парк відпочинку, де планувалось створення алеї радянської доби.

Проте дозвіл з Міністерства культури не отримали до цього часу, і відбулось те, що відбулось в ці дні по всій Україні.

Проект реконструкції площі у нас готовий. 6 лютого 2014 року він схвалений депутатами міської ради. Я думаю, що це буде сквер Героїв Майдану або Героїв Небесної Сотні – це буде вирішено на сесії міської ради. Планується влаштувати фонтан та лавочки, клумби та газони. А щодо матеріалу, що залишився від постаменту, то звичайно – це є власність громади, і на сесії міської ради буде вирішено його подальша доля. На даний час він зберігається на території Красилівської ЖЕК.

Ніла Островська

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі