У Красилові звалили пам’ятник Леніну

Вже декілька днів поспіль по всій Україні проходить “Ленінопад”. Вже повідомлялось, що пам’ятники вождю в Хмельницькій області були повалені в Хмельницькому, Дунаївцях і в Славуті. Тепер до списку подільських міст, які вирішили позбутись своїх “Ленінів” додався і Красилів.

Вже декілька днів поспіль по всій Україні проходить “Ленінопад”. Вже повідомлялось, що пам’ятники вождю в Хмельницькій області були повалені в Хмельницькому, Дунаївцях і в Славуті. Тепер до списку подільських міст, які вирішили позбутись своїх “Ленінів” додався і Красилів.

21 лютого біля 18 години, красилівчани зібрались біля головного пам’ятника Леніну на центральній площі міста. Прийшов час звалити і цей пам’ятник. Після сьомої спроби, Красилівчани під переможний свист та вигуки “Слава Україні” звалили пам’ятник вождю пролетаріату Леніну.

Ленін “не хотів” піддаватись активістам: то спаде петля з голови, то канат порветься, то сили активістам не вистачить… Але краз та трос все таки зробили свою справу, хоч і не з першої спроби.

На місці постаменту активісти встановили прапор України.

Invalid Displayed Gallery

Автор фото Федонюк О.

На сайті Красилівської міської ради повідомляється:

Красилівською міською радою заплановано перенести пам’ятник В.І.Леніну на алею пам’яток радянської доби. Натомість, на місці пам’ятника буде відновлено місце відпочинку, що було там раніше, а саме – алея із зеленими насадження, фонтаном та лавочками для відпочинку жителів та гостей нашого міста. З цією метою було розроблено орієнтовний проект реконструкції площі Незалежності (в частині, що займає пам’ятник В.І.Леніну та квіткові клумби).

Реконструкція площі Незалежності (відео):

Площа Красилів

Після подій цієї ночі, тепер невідомо, що будуть переносити на алею пам’яток радянської доби. В процесі повалення пам’ятника сам постамент вождя був пошкоджений, а голова вождя поїхала в невідомому напрямку, мабуть шукаючи кращої долі.

Рекомендую прочитати:  Ми запустили свою сторінку на Patreon

Коментар Міського голови:

21 лютого в Красилові відбулась подія, яка оцінюється красилівчанами по-різному. Багато хто давно очікував оновлення центральної площі міста, але, декому не сподобалось, що монумент не вцілів і не перенесений в інше місце. Міська рада ще в лютому 2013 року, відчуваючи настрої красилівчан та потреби часу, прийняла рішення про перенесення пам’ятника в міський парк відпочинку, де планувалось створення алеї радянської доби.

Проте дозвіл з Міністерства культури не отримали до цього часу, і відбулось те, що відбулось в ці дні по всій Україні.

Проект реконструкції площі у нас готовий. 6 лютого 2014 року він схвалений депутатами міської ради. Я думаю, що це буде сквер Героїв Майдану або Героїв Небесної Сотні – це буде вирішено на сесії міської ради. Планується влаштувати фонтан та лавочки, клумби та газони. А щодо матеріалу, що залишився від постаменту, то звичайно – це є власність громади, і на сесії міської ради буде вирішено його подальша доля. На даний час він зберігається на території Красилівської ЖЕК.

Ніла Островська

Допомогти проєктуВам подобається сайт Красилів Єврейський? Ви можете підтримати наш проєкт.
Підтримати!
Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі