У Кам’янець-Подільському вшанували пам’ять розстріляних євреїв під час Другої світової війни

У Кам’янець-Подільському відкрито пам’ятник жертвам Голокосту.

Пам’ятник встановлено з ініціативи та за підтримки влади Угорщини на місці, де в серпні 1941 року було розстріляно 23 тисячі 600 євреїв.

DSC_0300

Вшанувати пам’ять невинно убієнних прибули голова облдержадміністрації Михайло Загородний, заступник державного секретаря Адміністрації прем’єр-міністра Угорщини, доктор Чаба Латорцаі, заступник Кам’янець-Подільського міського голови Дмитро Васильянов, директор Хмельницького обласного благодійного фонду «Хесед-Бешт» Ігор Ратушний, а також керівники єврейських та історичних інститутів, голови громадських організацій Угорщини, представники Посольства Угорщини, представники Консульства Угорщини в м.Ужгороді, єврейська громада, релігійні організації міста та області, громадськість. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять закатованих мирних людей.

Найтрагічнішою сторінкою в історії євреїв Поділля стала Друга світова війна. Кам’янецькою комісією з розслідування злочинів фашистських загарбників виявлено сім місць масового поховання євреїв, у тому числі одна могила з тілами п’ятиста дітей.

Знищення людей у Кам’янці здійснювали в такому порядку: спочатку розстрілювали євреїв, яких привозили з Угорщини, Чехословаччини, Польщі, за ними місцевих євреїв, далі прихильників радянської влади і партійних установ, а також безперервно військовополонених з місцевого табору.

«Єврейська акція у Кам’янці-Подільському стала своєрідним рубіконом у політиці знищення. Тут вперше знищили не лише чоловіків євреїв, а й жінок та дітей. Нацистський молот жорстокості розпочав криваві жнива на повну потужність без розбору та милосердя. Задля того, щоб більше не повторились такі злочини прийдешні покоління мають знати правду історії та пам’ятати про страшні жертви, до яких призвели прагнення диктаторів до влади, людська ненависть та ворожнеча. Не припустимо, щоб народам світу знову довелося пережити злодіяння які творилися під час Голокосту. На цьому місці, ми схиляємо свою голову в пошані та сподіваємось, що така жорстока трагедія більше не повториться. Вічна пам’ять загиблим», – сказав голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний.

Ми зобов’язані берегти пам’ять про Голокост і не допустити повторення подібного страхіття у майбутньому.

На завершення заходу була прочитана поминальна молитва Кадиш та покладення квітів до підніжжя пам’ятника.

Всі фото в кращій якості

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі