Польське кладовище в Красилові

Польське кладовище в Красилові знаходиться в зеленій зоні міста, по вул.Центральній.
Кладовище можна віднести до місцевих історичних місць (пам’яток), хоча по факту таким не є. На надгробних плитах та пам’ятниках можна прочитати такі дати смерті: 1836, 1883, 1891, 1902 та ін. На кладовищі сьогодні вже не хоронять.

Характерною особливістю даного кладовища є наявність фамільних склепів.

Даний вид захоронень являється даниною західній культурі. Всіх членів сім’ї (родини) хоронили в одному, спеціально облаштованому для цього місці (склеп). В часи Російської імперії, на території України польські сім’ї практикували такий тип захоронення. Навіть, деякі багаті українські та російські родини беручи приклад з поляків хоронили своїх членів сім’ї в родинних склепах. Але, починаючи з 1917 року така традиція починає поступово викорінюватись новою владою.

Крім склепів, на території кладовища можна побачити також старі, камінні надгробні пам’ятники.

Частина території кладовища знаходиться в край запущеному стані. На місті могил ростуть дерева та кущі. В деяких місцях можна побачити хаотичні смітники.

При огляді території було виявлено з десяток склепів. Більша частина з них мають відкритий вхід. Інші склепи пошкоджені під дією природніх факторів. Деякі надмогильні пам’ятники провалились в склепи.

В склепах з широким входом виявлено сміття (пластикові пляшки, пластмасові квіти, папір, пенопласт, шматки тканини та ін.). На жаль, це говорить про відсутність поваги до померлих.

Склепи ніяк не огороджені, що створює небезпеку травмування людей та провалу, особливо в тих місцях, де склепи візуально відразу визначити неможливо.

Розташування на мапі

Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі