Красилівський замок (матеріал з Вікіпедії)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

Краси́лівський за́мок — фортифікаційна споруда, що існувала спочатку в ХІІ-ХІІІ ст., а пізніше в XVI ст. у місті Красилів (Хмельницька область, Україна).

Згідно з дослідженнями Почесного краєзнавця України Олександра Байдича, в Красилові існувало два замки. Перший був побудований в ХІІ-ХІІІ ст. Це був Болохівський феодальний замок, пізніше він був зруйнований. Другий, який розташовувався на місці зруйнованого, був побудований Костянтином Острозьким в середині ХVI ст.

Овальна форма городища та залишки рову навколо православного цвинтаря є ознакою того, що ця оборонна споруда має відношення до часів Київської Русі, а саме до Болохівського періоду. Городище у Красилові не досліджувалося, оскільки на ньому пізніше облаштували цвинтар.

На початку XVI ст. за привілеєм Великого Литовського князя Олександра, князь Костянтин Острозький збудував у Красилові дерев’яний замок як важливе фортифікаційне укріплення проти набігів татар. Замок був важливим адміністративним центром округу (волості) і будувався між 1504 та 1510 роками. Згадки про нього трапляються в історичних документах за 1511, 1546 і 1552 роки.

В 1511 замок вперше згадується в документах. Красилівський замок став одним із опорних пунктів у ланцюзі фортець, які мали стримувати навалу татар. Всіма питаннями оборони Кузьминської волості займався справня (комендант) Красилівського замку. В його підпорядкування перейшли кузьминські панцирні бояри, які були основною збройною силою волості в першій половині та середині XVI ст. Таких бояр було 4, а потім 5. Справні (коменданту) підкорялися 52 путніх бояр з Красилова та народні збройні формування.

В 1546 Красилівський замок згадується в розповіді про спір князя Василя-Костянтина Острозького з дружиною князя Іллі Костянтиновича Острозького Беатою Костелецькою за Красилів і Кузьминську волость.

Після татарських набігів 1615—1624 рр. Красилівський замок більше не згадується в історичних документах. В XVIІІ ст. до Красилова прибували люди з інших місцевостей, зросла чисельність єврейського населення. Євреї й зайняли місцевість на північ від колишнього замку. Далі на території зруйнованого замку різні релігійні конфесії облаштували цвинтарі.

Фотогалерея

Старое православное кладбище

Вам нравится сайт Красилов Еврейский?

Вы можете помочь развитию проекта. Я хочу помочь!

Share on facebook
Share on twitter
Share on vk
Share on odnoklassniki
Share on email
Share on print
Рекомендуем прочитать

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *