Гросс-лазарет Славута. Табір 301

В роки війни, на цій території діяв найбільший на Правобережній Україні концентраційний табір «Гросс-лазарет Славута. Табір 301».

Лише у 70-х роках минулого століття широкій громадськості стало відомо про те, що на околиці Славути в роки фашистської окупації існував концентраційний табір, де утримувалися полонені бійці і командири Червоної Армії. Табір розміщався у 10-х триповерхових військових казармах з вересня 1941 року по січень 1944 року. Сюди звозили зі всіх фронтів поранених або хворих радянських солдатів, що потрапили у полон.

Адміністрація, німецькі лікарі й охорона Гросс-лазарету проводили систематичне винищення радянських військовополонених, створивши нестерпні умови проживання: постійне недоїдання, скупченість, антисанітарія, застосування катувань та прямих вбивств, відсутність належної медичної допомоги та важка праця. Все це призводило до масових смертей.

За приблизними підрахунками, в концтаборі загинуло 150 тисяч радянських солдатів.

Неподалік старих будівель колишнього концтабору «Гросс-лазарет», «Славута-301» розміщені могили військовополонених, останки перезахоронених військовополонених з інших місць масового знищення, останки військовополонених німців, румун та угорців, які були поховані тут вже після закінчення війни (близько 900 чоловік).

Розташування на мапі

Допомогти проєктуВам подобається сайт Красилів Єврейський? Ви можете підтримати наш проєкт.
Підтримати!
Підписатися
Сповістити про
guest

0 коментарів
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі