Гросс-лазарет Славута. Табір 301
В роки війни, на цій території діяв найбільший на Правобережній Україні концентраційний табір «Гросс-лазарет Славута. Табір 301».
Лише у 70-х роках минулого століття широкій громадськості стало відомо про те, що на околиці Славути в роки фашистської окупації існував концентраційний табір, де утримувалися полонені бійці і командири Червоної Армії. Табір розміщався у 10-х триповерхових військових казармах з вересня 1941 року по січень 1944 року. Сюди звозили зі всіх фронтів поранених або хворих радянських солдатів, що потрапили у полон.
Адміністрація, німецькі лікарі й охорона Гросс-лазарету проводили систематичне винищення радянських військовополонених, створивши нестерпні умови проживання: постійне недоїдання, скупченість, антисанітарія, застосування катувань та прямих вбивств, відсутність належної медичної допомоги та важка праця. Все це призводило до масових смертей.
За приблизними підрахунками, в концтаборі загинуло 150 тисяч радянських солдатів.
Неподалік старих будівель колишнього концтабору «Гросс-лазарет», «Славута-301» розміщені могили військовополонених, останки перезахоронених військовополонених з інших місць масового знищення, останки військовополонених німців, румун та угорців, які були поховані тут вже після закінчення війни (близько 900 чоловік).
Розташування на мапі